Nowoczesne kominki , nowoczesne obudowy kominkowe.

Nowoczesne obudowy kominkowe wyróżnia styl i charakter, który wymaga zastosowania mało urozmaiconych, rozbudowanych form i brył. Zachęcają do stosowania większych płaszczyzn, które wprowadzają harmonię i spokój do naszego wnętrza. Nie wyodrębniają naszego kominka na tle ściany lecz płynnie współgrają z jej formą. Nasze wnętrze pozostaje uspokojone, łagodne, wydaję się większe i nie wprowadzamy dodatkowego elementu wystroju.

Aby nowoczesna obudowa kominka była subtelna i wyrazista w swojej formie musi posiadać nowoczesny wkład kominkowy, który pomijając już wysokie zalety techniczne dostarcza nam bardzo estetyczne wykonanie z dużą dbałością o szczegóły wykończenia. Dzisiejsze nowoczesne wkłady kominkowe wyglądają i pracują naprawdę doskonale. Oczywiście, nie są one najważniejszą częścią kominka, lecz muszą wyglądać również nowocześnie  doskonale i dostojnie jak naturalny kamień który użyjemy do wykończenia.

Chcąc posiadać nowoczesną obudowę kominka która zapiera dech w piersiach oglądających, powinniśmy oczywiście skupić się przy doborze naturalnego kamienia, który zamierzamy zastosować przy naszym kominku. Prezentowana prze kamienie gama kolorów jest bardzo bogata, powinniśmy poważnie zastanowić się nad jego kolorem i wzorem, ponieważ to one wniosą do naszego nowoczesnego wnętrza nowy charakter, nowy styl i nowy smak. Nie może to być wybór losowy ani decyzja spontaniczna ponieważ kominek zostaje z nami przez znaczny czas naszego życia.

Wnikliwa rozmowa z fachowcami potrafi przynieść pożądany efekt zamierzonych planów. Potrafią oni odpowiednio dostosować rodzaj i prezentowany styl kamienia do naszego projektu kominka mając na uwadze warunki techniczne i estetyczne jakie będą panować przy naszym kominku. Umiejętny dobór użylenia kamienia naturalnego, a dokładniej jego nierównomierna struktura ma ogromne znaczenie przy obudowie kominka.

Kamień naturalny może nadać wnętrzu każdy smak i styl jaki nam się tyko marzy. Jeżeli zastosujemy na obudowie kominka dużą nie pocięta powierzchnie kamienia to wydobędziemy i wyeksponujemy z niego niesamowite piękno. Możemy nawet przenieść się miliony lat wstecz do czasów prehistorycznych. Istnieje bardzo popularny marmur o ubarwieniu niejednolitym od białego do jasno brązowego który posiada w swojej strukturze zarysy prehistorycznych zwierząt wodnych takich jak bezkręgowce. To naprawdę wygląda bardzo spektakularnie!

Kto chciałby posiadać taki kominek w swoim domu?

Na rynku istnieje wiele zamienników naturalnego kamienia, które także można stosować do wykańczania powierzchni, jednak prawda jest taka że piękna natury nie da się zastąpić sztucznym zamiennikiem.

Kominki nowoczesne dzięki swojej symetrii i wydłużonych kształtach, według feng shui tworzą formy reprezentowane przez energię ziemi, która współgra z ogniem, chroniąc nas przed niekorzystnymi oddziaływaniami. Jest to bardzo prawidłowe ponieważ ziemia jest elementem stabilnym.

Kominki nowoczesne. Kominki Lawecki.

a73_Nadia_14jpg