Kominek w salonie.

 

Jeśli chodzi o miejsce w domu, gdzie spędzamy najwięcej czasu to jest nim właśnie salon. W pomieszczeniu, w którym relaksujemy się, odpoczywamy i doświadczamy przyjemnych chwil z domownikami przy wspólnych rozmowach. Salon zazwyczaj reprezentuje cały nasz dom przed gośćmi, gdzie wygodne kanapy, wyeksponowany kominek jak i odpowiednie detale ozdobne zdecydowanie pomagają nam w osiągnięciu odpowiedniego efektu.

Kominek zapewni nam przytulny i ciepły wystrój wnętrza. To symbol domowego ogniska. Jaki więc będzie najlepszy? Wszystko zależy od aranżacji naszego salonu, która może być w stylu nowoczesnym, klasycznym, retro, skandynawskim czy np. w industrialnym.

Miejsce w salonie jak i projekt kominka warto zaplanować już na etapie budowy domu i określić czy ma pełnić funkcję typowo dekoracyjną czy grzewczą. Z której strony chcielibyśmy obserwować ogień? To i inne pytania powinniśmy sobie zadać, bo należy uwzględnić nie tylko względy wizualne i pomysł na aranżację wnętrza, ale także możliwości techniczne a przede wszystkim usytuowanie i dostępność przewodu kominowego.

Projektowanie kominka nie należy do łatwego zadania. Warto to zlecić firmie kominkowej, która w procesie tworzenia projektu będzie brała pod uwagę takie czynniki jak styl pomieszczenia, oczekiwania klienta co do kominka i najważniejsze – względy bezpieczeństwa.

Możemy wybrać kominek z szybą prostą, narożną, trójstronną, półokrągłą jak i z prostą szybą vis „a” vis. Wizję ognia uzyskujemy pionową bądź poziomą. Szybę otwieramy na bok lub też do góry (gilotyna). Kominek w salonie możemy dostosować pod każdy styl. Elementy kamienne marmurowe, granitowe czy też drewniane jak i metalowe dają nam nieograniczone możliwości.

Poprzez odpowiednio obrobiony kamień przy kominku uzyskamy nieziemskie efekty wizualne. Kominek potrafi idealnie połączyć kamień i ogień – dwa elementy natury, które naszym zdaniem warto mieć w swoim salonie.  

Kamień – trwały, solidny, oznaka stabilności i pewności.

Ogień – symbolizuje ognisko domowe, ochronę i gościnność. 

kominek_11jpg